O klubu

Hudební klub Slady byl znovu otevřen v březnu 2015 v budově s bohatou historií Na Sladovách 1576.

Dochované prameny hovoří, že v 19. století na tomto místě stál Heppnarův hostinec s jedinými koupelemi ve městě. Od roku 1883 patřil dům B. Vesnickému, který zde založil veslařský odbor. Po 1. světové válce v roce 1923 tu Křesťansko-sociální spolek vybudoval spolkový dům „Na Sladovnách“. Před 2. světovou válku zde bylo kino Radio. Po roce 1945 sloužila veřejnosti také letní restaurace s tanečním parketem a krytou kuželnou.

Po revoluci dostal dům nové majitele, kteří jej přestavěli a začali zde pořádat pravidelné kulturně společenské akce. Po smrti jednoho z majitelů, byl provoz dán do nájmu a interiér dostál dalších změn, kdy zde činnost zahájil Music Club Slady. V roce 2013 klub ukončil provoz. O neúspěšnou reinkarnaci se pokusili noví nájemci na začátku roku 2014 a poté byl klub opět uzavřen.

V létě roku 2014 převzal přilehlou restauraci Pivovar Kroměříž s. r. o., aby se krátce na to začaly psát další řádky tohoto příběhu.

info@sladykm.cz

Na Sladovnách 1576/1
767 01 Kroměříž

Slady newsletter